Kontakt


 E-post: onestopfutureshop@goteborg.se

Våra företagsrådgivare är flytande i flera språk: svenska, engelska, arabiska, persiska/farsi, franska, spanska och somaliska (vid bokning).

Öppettider drop-in
Måndagar, onsdagar & torsdagar klockan 13-17
Tisdagar klockan 8-12 samt 13-17

Vill du få vägledning inom till exempel juridik?

Varannan vecka är studenter inne på vårt business center och vägleder inom affärsstrategi och affärsutveckling med fokus på juridik, service- och produktutveckling samt marknadsföring.

Vi hjälper dig att reda ut juridiska frågor, det kan vara till exempel gällande avtal, patent, varumärkesskydd, bolagsformer eller sekretess. Du bokar tid med studenterna via en av våra rådgivare.

Studenterna kommer från Sahlgrenska School of Innovation and Entrepreneurship och Chalmers School of Entrepreneurship. Processledare för vägledningen är Anna Holmberg.

One Stop Future Shop business center

Besöksadress:
Vårväderstorget 1
418 31 Göteborg

Postadress:
SDF Västra Hisingen
Att. Namn / One Stop Future Shop
Box 48063
418 22 Göteborg

Vi ligger mitt på torget i Biskopsgården, Göteborg.
Närmaste spårvagnshållplats är Vårväderstorget,
och hit går spårvagnarna 5, 6 och 10.
Välkommen!

Kontakt medarbetare

Jasmine Soufi, delprojektledare
E-post: jasmine.soufi@vh.goteborg.se
Telefon: 031-3665449

Lena Sjödin, delprojektledare
E-post: lena.sjodin@vastrahisingen.goteborg.se
Telefon: 072 855 34 52

Majid Fard, delprojekledare
E-post: majid.fard@vastrahisingen.goteborg.se
Telefon: 072 855 34 85

Samira Savarani, delprojektledare
E-post: samira.savarani@vastrahisingen.goteborg.se
Telefon: 072 855 34 50

Daniela Ölmunger, projektledare
E-post: daniela.olmunger@vh.goteborg.se
Telefon: 070 785 02 01

Ghaleb Muhssen, projektekonom
E-post: ghaleb.muhssen@lundby.goteborg.se
Telefon: 031 366 70 81

Anna Holmberg, processledare
Telefon: 076 618 26 14

Maud Hartelius, projektadministratör
E-post: maud.hartelius@vastrahisingen.goteborg.se
Telefon: 031 366 53 57

Jennie Olsson, kommunikatör
E-post: jennie.olsson@lundby.goteborg.se
Telefon: 072 246 41 47